Willa Marlin
Urlop, wczasy ,Pobierowo, noclegi, pokoje

Aktualności
O nas
O miejscowości
Galeria
Cennik
Rezerwacja
KontaktPobierowo – wieś w Polsce położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Rewal.

Znane kąpielisko morskie nad brzegiem Bałtyku(do 1945 niem. Poberow). Jest to najbardziej na zachód wysunięta miejscowość gminy.

Pobierowo jest starym lennem rodziny Kleis. Pozostało w rękach tej rodziny, do 1772r, kiedy to w Berlinie umarł hotelarz Ludwig Leopold Georg von Kleist. Jego matka sprzedała później Pobierowo staroście Kleist. Po kilku latach na krótko przejęła Pobierowo inna osoba, od której powróciło w ręce von Kleista.

W drugiej połowie XIXw. Pobierowo, podobnie jak inne okoliczne wioski zaczęła tracić swój rolniczy charakter, a to na skutek tego, że ziemia uprawna była zasypywana piaskiem z brzegu morskiego. O ile w roku 1886 w księgach ziemskich zarejestrowanych jest kilkudziesięciu rolników, to na początku ubiegłego obecnego stulecia zaledwie trzech.

Początki kąpieli morskich w Pobierowie, określa się na około 1907r, kiedy to rolnik Frohreich wybudował nad morzem hotel „Seeblick”. Inne rodziny osiadały się po zachodniej stronie miejscowości. W okolicy hotelu powstawały nowe budynki, później powstała masarnia i piekarnia.

Pobierowo, to jedna z najładniejszych nadmorskich miejscowości w Polsce. Praktycznie cała miejscowość położona jest w lesie sosnowym, a wąskie uliczki jeszcze utwierdzają nas w przekononiu, że znajdziemy tutaj spokój i zapomnimy o zgiełku dnia codziennego.Pobierowo jako kurort zostało docenione bardzo wcześnie ze względu na szerokie plaże oraz
specyficzny mikroklimat.


Willa Marlin
ul. Mickiewicza 42
72-346 Pobierowo

tel/fax: +48 91 38 64 871
kom: +48 609 456 360

www.willamarlin.baltyckie.pl
Willa Marlin
Aktualności
O nas
O miejscowości
Galeria
Cennik
Rezerwacja
Kontakt